Nowakowski Adam Mirosław TW ps. „Adam” WSRP Siedlce

By | 7 maja, 2017

Nowakowski Adam Mirosław s. Zdzisława ur.29.10.1958 IPN Lu 00414/431 TW ps. „Adam” nr. rej. 3988 WSRP Siedlce

Pozyskany do współpracy z siedlecka  służbą bezpieczeństwa został 11.04.1979r. przez mł. chor. J. Zawistowskiego z. WUSW w Siedlcach. Był w tym czasie studentem I roku na Wydziale Rolnictwa WSRP w Siedlcach.. Miał być wykorzystywany w Sprawie Obiektowej kryptonim „Sorbona.”. Do 3 września 1981 odbyto z nim 3 spotkania. Nie był wynagradzany. W jego charakterystyce napisano – (ze względu na wyraźną odmowę współpracy TW z naszą służbą – wyeliminować go z czynnej sieci . TW nie nadaje się w przyszłości do wykorzystania operacyjnego) Wniosek  podpisał Inspektor Wydziału III mł.WUSW w Siedlcach mł.  chor. P. Duszczyk. W archiwach IP zachowało się 9 mikrofilmów z dokumentami dotyczącymi jego osoby.