Perka Stanisław

By | Grudzień 23, 2020

Perka Stanisław

Rocznik 1948. W 1980 roku pracował, jako elektromonter sieci w siedleckim węźle PKP. Tamże był współorganizatorem „Solidarności” i członkiem  Komisji Zakładowej NSZZ „S”. Delegat na zjazd Siedleckiego Oddziału NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze. Po wprowadzeniu stanu wojennego czynnie zaangażował się w działalność podziemną. Brał udział w drukowaniu ulotek. Uczestniczył w akcjach ulotowych , malowaniu napisów i wszelkiego rodzaju demonstracjach organizowanych na przez podziemną „S” terenie Siedlec.  Prowadził we własnym domu skrzynkę kolportażową. Tam też były organizowane seanse kina domowego i różnego rodzaju spotkania. Represjonowany (zatrzymania, rewizje). Obecnie na emeryturze. Jest członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość.