Nowakowski Adam Mirosław TW ps. „Adam” WSRP Siedlce

By | Maj 7, 2017

Nowakowski Adam Mirosław s. Zdzisława ur.29.10.1958 IPN Lu 00414/431 TW ps. „Adam” WSRP Siedlce

Pozyskany do współpracy 11.04.1979 przez mł. chor. J. Zawistowskiego. Był w tym czasie studentem I roku na Wydziale Rolnictwa WSRP w Siedlcach.. Miał być wykorzystywany w Sprawie Obiektowej kryptonim „Sorbona.”. Do 3 września 1981 odbyto z nim 3 spotkania. Nie był wynagradzany. W jego charakterystyce napisano – (ze względu na wyraźną odmowę współpracy TW z naszą służbą – wyeliminować go z czynnej sieci . TW nie nadaje się w przyszłości do wykorzystania operacyjnego) Wniosek  podpisał Inspektor Wydziału III mł. chor. P. Duszczyk. W archiwach IP zachowało się 9 mikrofilmów z dokumentami dotyczącymi jego osoby.