Mikołajewski Wiesław TW ps. „Zienkiewicz” Siedlce

By | Marzec 3, 2014

Mikołajewski Wiesław s. Jana ur. 08.11.1952 IPN Lu 00414/477 TW ps. „Zienkiewicz” Siedlce

Z wykształcenia technik mechanik. Były milicjant z WUSW w Siedlcach.  Do współpracy z SB na zasadzie dobrowolności i współodpowiedzialności obywatelskiej pozyskał go 18 lutego 1984 roku Insp. Wydz. III WUSW w Siedlcach mł. chor. W. Krasuski. Własnoręcznie napisał zobowiązanie o podjęciu współpracy. Był wykorzystywany w Sprawie Operacyjnego rozpracowywania figuranta ps. „Skoczek” (Stanisław Karpik z Opola k. Siedlec.  Jak podaje jego charakterystyka z 15.02.1988 wystawiona przez chor. W. Krasuskiego w okresie współpracy odbyto z nim 24 spotkania. Mając na uwadze stan zdrowia tw i to, że utracił zaufanie u figuranta Stanisława Karpika  19.02. 1988 zakończono współpracę. W czasie trwania współpracy był wynagradzany pieniężnie i rzeczowo. W archiwach IPN zachowało się 65 mikrofilmów dokumentów dotyczących jego osoby.