Lista funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa w latach 1944-1990 z byłego województwa siedleckiego – cz. V

By | Luty 5, 2014

KOMUNIKAT

Na stronie Fundacji Gazety Podlaskiej (www.fundacjagp.pl) publikujemy listę funkcjonariuszy i pracowników organów bezpieczeństwa PRL działających w latach 1944 – 1990 na terenie byłego województwa siedleckiego. Jest to kolejna część listy, której odsłony będą publikowane sukcesywnie w miarę kompletacji i opracowania materiałów archiwalnych. Dokumenty dotyczące osób ujętych na liście znajdują się w zasobach archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej.

Sygnatariusze niniejszego komunikatu zwracają się z prośbą o przesyłanie na adres:  bezpieka-siedlce@wp.plnazwisk oraz wszelkich informacji dotyczących osób spełniających kryteria publikowanej listy, wraz z danymi umożliwiającymi zidentyfikowanie danej osoby, zapewniając równocześni pełną anonimowość nadawcom. Wszelkie informacje przekazane na podany powyżej adres zostaną przed publikacją zweryfikowane w Instytucie Pamięci Narodowej.

1) Mirosław Andrzejewski

2) Zygmunt Goławski (junior)

3) Zygmunt Goławski (senior)

4) Jerzy Maciej Kublikowski

5) Mieczysław Łaba

6) Tomasz Olko

7) Bogusław Olszewski

8) Maciej Wąż

CZĘŚĆ V

1)Ambroziak Mirosław s. Zdzisława ur. 19.02.1957

2)Antoński Wiesław s. Karola ur. 25.12.1942

3)Banaszek (Sulak) Teresa c. Józefa ur. 10.08.1928

4)Barbachowski Roman s. Kazimierza ur. 11.03.1950

5)Baszkiewicz Tadeusz s. Zygmunta ur. 04.01.1949

6)Białach Jan s. Wojciecha ur. 29.05.1911

7)Bielecka Hanna c. Zygmunta ur. 24.08.1959

8)Bogucki Edmund s. Aleksandra ur, 28.08.1950

9)Bojaczuk Jan s. Władysława ur. 26.05.1924

10)Borkowski Henryk s. Jana ur. 15.05.1946

11)Borkowski Jerzy Stanisław s. Aleksandra ur. 13.11.1950

12)Botyrewicz Tadeusz s. Adama ur. 02.11.1940

13)Bratus Zofia c. Jana ur. 11.04.1928

14)Budzikur (Polkiewicz) Ewa c. Tadeusza ur. 01.22.1957

15)Chełmińska (Chełminska) Zofia c. Feliksa ur. 15.01.1925

16)Chodowski Franciszek s. Franciszka ur. 07.07.1911

17)Chojnowski Janusz s. Jana ur. 18.09.1949

18)Chybowski Wiesław s. Stanisława ur. 09.01.1935

19)Czarnocki Franciszek Jan s. Juliana ur. 29.01.1931

20)Czarnocki Waldemar s. Józefa ur. 01.01.1940

21)Czeluściński Adam Karol s. Józefa ur. 04.12.1951

22)Czeżyk Bogdan s. Stanisława ur. 29.03.1953

23)Czorniej Franciszek s. Adama ur. 08.07.1925

24)Dąbrowski Bogdan s. Stefana ur. 17.08.1947

25)Deputat Stanisław s. Jana ur. 19.10.1913

26)Dmoch Władysław s. Teofilaur. 27.06.1890

27)Dmowska (Jarząbek) Elżbieta Alicja c. Stanisława ur. 18.04.1956

28)Drążkiewicz Andrzej s. Wawrzyńca ur. 27.11.1906

1)Drożdż/Dorożdz Edward s. Andrzeja ur. 25.01.192

29)Dudek Andrzej s. Władysława ur. 14.04.1939

30)Gagaska Marek s. Stanisława ur. 11.10.1957

31)Gajewski Stanisław s. Kazimierza ur. 20.10.1932

32)Gołębiowski Waldemar s. Wacława ur. 06.04.1960

33)Dmoch Władysław s. Teofila ur. 27.06.1890

34)Filon Marianna c. Wacława ur. 21.02.1924

35)Frączak Waldemar Andrzej s. Romana ur. 30.04.1957

36)Frączek Henryk s. Stanisława ur. 10.03.1924

37)Gałus Henryk s. Andrzeja ur. 15.06.1923

38)Głowacz Stanisław s. Aleksandra ur. 15.12.1908

39)Górczak Stefan s. Henryka ur. 01.06.1925

40)Górzyński Wacław s. Leonarda ur. 24.02.1909

41)Grabarczyk Wiesław s. Zdzisława ur. 04.02.1957

42)Guberska (Maciejuk) Jadwiga Krystyna c. Mariana ur. 12.05.1956

43)Haradej/Hardej Jan s. Stanisława ur. 16.01.1925

44)Haradej/Hardej Józef s. Stanisława ur. 18.10.1913

45)Hołubiec Barbara c. Hipolita ur. 20.05.1949

46)ILL Czesław s. Antoniego ur. 06.01.1933

47)Iwanów/Iwanow Jerzy s. Jerzego ur. 10.02.1923

48)Jacek Julian s. Wincentego ur. 01.05.1926

49)Jakubicki Józef s. Jana ur. 01.09.1919

50)Jankowski Jan s. Józefa ur. 04.02.1926

51)Jarosz Edward s. Alfonsa ur. 24.01.1923

52)Jarzec Józef s. Stefana ur. 22.10.1927

53)Jerzak/Dobosz Czesław s. Józefa ur. 15.08.1911

54)Jędrzejewski Jan s. Jakuba ur. 11.01.1920

55)Juszkiewicz Józef s. Izaaka ur. 13.01.1924

56)Kaczmarczyk Jerzy s. Stanisława ur. 24.04.1954

57)Kamieński Janusz Aleksy s. Aleksego ur. 17.07.1946

58)Kamiński Adam s. Józefa ur. 21.09.1959

59)Kamecki Roman s. Józefa ur. 27.05.1922

60)Kanecki Eugeniusz s. Aleksandra ur. 11.11.1930

61)Karolak Małgorzata Alicja c. Remigiusza ur. 28.06.1955

62)Kawecki Witold s. Józefa ur. 01.03.1946

63)Kiełbowicz Edward s. Stanisława ur. 26.01.1926

64)Kisiel Janusz s. Stanisława Ur.11.11.1954

65)Kłos Bogusław s. Stanisława ur. 01.09.1932

66)Kłopotowski Stanisław s. Józefa ur. 06.03.1939

67)Kobyliński Ryszard s. Wojciecha ur. 30.11.1931

68)Kondej Edward s. Józefa ur. 17.08.1931

69)Kopyść Ryszard s. Stanisława ur. 08.05.1935

70)Kosakowski Jan s. Jana ur. 21.05.1942

71)Kosmalski Zenon s. Czesław ur. 10.01.1943

72)Kowalczyk Andrzej s. Wiktora ur. 16.05.1960

73)Krupiński Tadeusz s. Stanisława ur. 21.11.1926

74)Kuć Franciszek s. Stanisława ur. 05.08.1914

75)Kulma Ryszard s. Jana ur. 23.04.1931

76)Lewandowski Lucjan s. Stanisława ur. 26.10.1950

77)Lisowski Feliks s. Władysława ur. 03.01.1924

78)Ludwikowski Stanisław s. Józefa ur. 13.09.1932

79)Łęczycki Antoni s. Hipolita ur. 01.01.1927

80)Łopaciuk Jerzy s. Wacława ur. 19.11.1946

81)Łopaciuk Alicja Zofia c. Edwarda ur. 14.05.1947

82)Łubiński/Lubiński Stanisław s. Zygmunta ur. 27.08.1924

83)Łukasik Jan s. Pawła ur. 24.10.1930

84)Macioszczyk Ryszard s. Czesława ur. 02.04.1952

85)Majszyk Zygmunt s. Jana ur. 20.03.1927

86)Makowski Tadeusz s. Zygmunta ur. 24.11.1929

87)Malewicz Janusz s. Mikołaja ur. 12.06.1936

88)Matacz Władysław s. Jana ur. 22.03.1923

89)Matras Irena c. Franciszka ur. 25.11.1935

90)Matejko Edward s. Macieja ur. 24.11.1917

91)Matysek Józef s. Stanisława ur. 25.01.1925

92)Melan Julian s. Stanisława ur. 25.11.1911

93)Mielcarz Stanisław s. Stanisława ur. 03.12.1920

94)Mielniczuk Wiktor s. Franciszka ur. 02.10.1951

95)Miszczuk Jan s. Michała ur.21.08.1957

96)Miszkurka Tadeusz s. Jana ur. 28.10.1924

97)Mitek Zenon s. Jana ur. 07.02.1961

98)Młynarczyk Teresa c. Jana ur. 03.05.1936

99)Musiał Danuta c. Edwarda ur. 06.02.1950

100)Muszyński Piotr s. Piotra ur. 19.10.1924

101)Nieciecki Zdzisław s. Witolda ur. 21.04.1946

102)Niedzielski Jeremi s. Kazimierza ur. 08.06.1922

103)Niedzielski/Nizielski Ludwik s. Ludwika ur. 19.04.1926

104)Niedziela/Medziela Wacław s. Wiktora ur. 15.07.1919

105)Niemczuk Wacław s. Jana ur. 14.10.1903

106)Ogórowski Ryszard s. Jana ur. 01.01.1936

107)Oleszkiewicz Franciszek s. Klemensa ur. 21.11.1923

108)Omelańczuk Stanisław s. Jana ur.13.11.1928

109)Oskroba Bolesław s. Adama ur. 14.05.1924

110)Paradowski Franciszek s. Hipolita ur. 10.04.1927

111)           Pasieka Jan s. Antoniego ur. 24.11.192

112)Patoleta Tadeusz s. Piotra ur. 16.02.1931

113)Pazdyga Eugeniusz Jerzy s. Leonarda ur. 29.01.1937

114)Pędzich Bogdan s. Jana ur. 08.01.1948

115)Piekut Stanisław s. Władysława ur. 12.01.1924

116)Pieniak Stanisław s. Stanisława ur. 21.09.1922

117)Pieńkowski Stanisław Bogusław s. Czesława ur. 05.05.1930

118)Piętniewicz Ryszard Jerzy s. Józefa ur. 20.03.1938

119)Pikus Edward s. Edwarda ur. 27.04.1952

120)Piotrowski Stanisław s. Henryka ur. 07.09.1939

121)Płusa marian s. Jana ur. 20.07.1931 

122)Popiel Stanisław s. Władysława ur. 18.11.1927

123)Pukała/Pukało Antoni s. Andrzeja ur. 13.01.1913

124)Puźniak/Puzniak Jan s. Jana ur. 18.11.1921

125)Pyziołek Bogdan s. Stanisława ur. 01.01.1947

126)Ręczkowski Henryk s. Mariana ur. 08.10.1925

127)Rozbicki Krzysztof s. Andrzeja ur. 25.05.1963

128)Rusiecki Stanisław s. Jana ur. 15.07.1938

129)Rusiniak (Sitak) Ewa c. Stanisława ur. 04.11.1963

130)Rydzewski Stanisław Józef s. Wincentego ur. 19.02.1949

131)Sabala Roman s. Antoniego ur. 17.07.1930

132)Selega Zbigniew s. Mariana ur. 26.11.1960

133)Sikora Cezary Mieczysław s. Mieczysława ur. 21.08.1952

134)Skłodowski Mieczysław s. Jana ur. 10.06.1952

135)Skrzypiec Jan s. Marka ur. 20.07.1928

136)Skup Andrzej Janusz s. Kazimierza ur. 17.08.1946

137)Słowiński Eugeniusz s. Aleksandra ur. 15.09.1926

138)Sobocinski/Sobociński Czesław s. Franciszka ur. 28.10.1919   

139)Sobotka/Sobótka Wacław s. Władysława ur. 11.07.1920

140)Sojczyk Aleksander s. Marka ur. 12.01.1926

141)Sowiński Stanisław s. Stanisława ur. 07.11.1928

142)Spodar Włodzimierz s. Stefana ur. 15.07.1951

143)Spycha/Rogowiec Jadwiga c. Stanisława ur. 27.06.1927

144)Sroczyński Zenon s. Filipa ur. 27.10.1927

145)Stanek Longin s. Jana ur. 14.02.1935

146)Staszczuk Marian s. Józefa ur. 14.11.1928

147)Steć/Stec Klemens s. Franciszka ur. 28.08.1926

148)Stefaniak Anna C. Józefa ur. 26.07.1943

149)Stolarczyk Zbigniew Tadeusz s. Józefa ur. 14.06.1941

150)Stosio Maksymilian s. Bronisława ur. 12.10.1933

151)Stosio Jan s. Stanisława ur. 01.01.1948

152)Sugier Ryszard s. Stanisława ur. 01.04.1947

153)Szajdecki Kazimierz s. Albina ur. 03.12.1926

154)Szczepańska/Ławecka Kazimiera c. Józefa ur. 12.12.1934

155)Szewczuk Mieczysław s. Jana ur. 12.08.1931

156)Szpryngwald Jan s. Lucjana ur. 04.06.1916

157)Szulc Mieczysław s. Bronisława ur. 05.11.1919

158)Szwed Kazimierz s. Stefana ur. 30.08.1937

159)Szymani Lech Ryszard s. Aleksandra ur. 14.03.1940

160)Szymaniak Henryk s. Hieronima ur. 02.01.1925

161)Szymecki Tadeusz s. Franciszka ur. 25.04.1945

162)Szyndler Stanisław s. Klemensa ur. 23.07.1947

163)Szyperski Ryszard s. Mariana ur. 25.05.1927

164)Ślaz/Slaz Bolesław s. Andrzeja ur. 06.04.1920

165)Śledź Kazimierz s. Kazimierza ur. 06.03.1934

166)Śmielak/Barciak Irena c. Adama ur. 95.05.1931

167)Świazdek Marian s. Antoniego ur. 16.08.1931

168)Tapski Zygmunt s. Macieja ur. 01.01.1919

169)Tarka Henryk s. Stanisława ur. 39.11.1932

170)Tarnowski Zdzisław s. Jakuba ur. 14.02.1921

171)Tomkiewicz Jan s. Bronisława ur. 13.08.1919

172)Trymiszewski Tadeusz s. Stanisława ur. 13.06.1925

173)Trzmielina Jakub s. Szlomy ur.23.03.1919

174)Twarowska/Twardowska (Wielogórska) Helena c. Adama ur. 06.12.1928

175)Walczuk/Wałczuk Mieczysław s. Wacława ur. 06.02.1926

176)Wasąg Franciszek s. Jana ur. 08.01.1925

177)Warsztocki Mieczysław s. Jana ur. 11.11.1952

178)Waukuski/Wałkuski Stanisław s. Faustyna ur. 25.08.1922

179)Wawrzyniak Ryszard s. jana ur. 95.03.1951

180)Wdowiak Stanisław s. Jana ur. 12.12.1925

181)Wiak Stanisław s. Franciszka ur. 15.01.1924

182)Więcaszek Irena c. Eugeniusza ur. 23.08.1936

183)Wiśnicki Henryk s. Stanisława ur. 02.02.1928

184)Wojciechowski Roman s. Tomasza ur. 24.03.1924

185)Wojewoda Czesław s. Jana ur. 12.07.1925

186)Wolski Zygmunt Wacław s. Franciszka ur. 20.04.1921

187)Woźniak Andrzej s. Tadeusza ur. 12.07.1962

188)Wójcik Janusz s. Kazimierza ur. 05.11.1949

189)Zaczyński/Zając Jerzy s. Józefa ur. 20.06.1941

190)Zawadka Stanisław s. Bronisława ur. 03.10.1952

191)Zdziebłowski/Zdziębłowski Marian s. Bolesława ur. 19.05.1925

192)Zdziechowski/Ździechowski Tadeusz s. Jana ur. 15.01.1931 

193)Żurawski Wiesław s. Bronisława ur. 01.01.1943

 

Dodaj komentarz