4. część listy funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa

By | Luty 2, 2014

KOMUNIKAT

Na stronie Fundacji Gazety Podlaskiej (www.fundacjagp.pl) publikujemy listę funkcjonariuszy i pracowników organów bezpieczeństwa PRL działających w latach 1944 – 1990 na terenie byłego województwa siedleckiego. Jest to kolejna część listy, której odsłony będą publikowane sukcesywnie w miarę kompletacji i opracowania materiałów archiwalnych. Dokumenty dotyczące osób ujętych na liście znajdują się w zasobach archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej.

Sygnatariusze niniejszego komunikatu zwracają się z prośbą o przesyłanie na adres: bezpieka-siedlce@wp.plnazwisk oraz wszelkich informacji dotyczących osób spełniających kryteria publikowanej listy, wraz z danymi umożliwiającymi zidentyfikowanie danej osoby, zapewniając równocześni pełną anonimowość nadawcom. Wszelkie informacje przekazane na podany powyżej adres zostaną przed publikacją zweryfikowane w Instytucie Pamięci Narodowej.

1) Mirosław Andrzejewski

2) Zygmunt Goławski (junior)

3) Zygmunt Goławski (senior)

4) Jerzy Maciej Kublikowski

5) Mieczysław Łaba

6) Tomasz Olko

7) Bogusław Olszewski

8) Maciej Wąż

 

 

 

 

1)     August Jan s. Antoniego ur. 05.07.1924

2)    Bakuła Kazimierz s. Stanisława ur. 04.03.1916

3)    Bala Władysław s. Jana ur. 22.06.1923

4)    Bednarczyk Apolinary s. Seweryna ur. 23.07.1900

5)    Bielesza Piotr s. Antoniego ur. 29.06.1924

6)    Bielecki Leopold s. Jana ur. 01.03.1929

7)    Bochowicz Stefan s. Jana ur. 20.12.1913

8)    Boguszewska (Ulecka, Ulecha) Halina c. Tadeusza ur. 01.07.1953

9)    Boguszewski Czesław s. Tomasza ur. 12.09.1923

10)  Borejko Zygmunt s. Władysława ur. 09.01.1915

11)   Borysewicz Józef s. Jerzego ur. 26.12.1924

12)  Bruśk/Brusk Franciszek s. Ignacego ur. 03.12.1922

13)  Buczyńska  Halina c. Edwarda ur. 18.11.1925

14)  Bukacki Wacław s. Stanisława ur. 02.06.1919

15)  Celiński Waldemar s. Wacława ur. 25.08.1934

16)  Chabrowski Józef s. Walentego ur. 26.12.1899

17)  Chabrowski Teodor s. Józefa ur. 09.11.1921

18)  Chelkowski Stanisław s. Adama ur. 18.12.1920

19)  Chibowski Władysław s. Stanisława ur.25.05.1909

20)Chmielak Marian s. Wiktora ur. 06.09.1924

21)  Chmielak Ryszard s. Piotra ur. 18.03.1924

22) Chmielewski Kazimierz  s. Stanisława ur. 08.11.1908

23) Chmielewski Stefan s. Bolesława ur. 02.11.1926

24)Chojnowski Leszek s. Wacława ur. 28.06.1924

25)Chojnowski Marian s. Aleksandra ur. 10.12.1902

26)Chomka Konstanty s. Jana ur. 02.06.1920

27)Chromiński Henryk s. Juliana ur. 14.04.1930

28)Cruściel Zdzisław s. Jana ur. 20.06.1929

29)Cichocki Stanisław s. Leona ur. 11.11.1926

30)Czajka Józef s. Jakuba ur. 07.08.1915

31)  Czajka Marian s. Jakuba ur. 17.08.1926

32)Czarkowski Jerzy Jan s. Konstantego ur. 10.03.1926

33)Czupryna Jan s. Bolesława ur. 16.06.1930

34)Dembiński Edward s. Tadeusza ur. 06.06.1928

35)Drabanek Stanisław s. Jana ur. 06.02.1920

36)Drozd Władysław s. Stanisława ur. 11.11.1918

37)Duszyńska Wiktoria c. Franciszka ur. 15.01.1924

38)Dziedzic Piotr s. Bolesława ur. 19.10.1925

39)Foryś Władysław s. Józefa ur. 26.03.1951

40)Furs (Chmielewska) Janina c. Jana ur. 23.06.1922

41)  Gago Henryk s. Jana ur. 24.09.1927

42)Gago Kazimierz s. Jana ur. 24.09.1927

43)Gajek Adam s. Czesława ur. 19.12.1955

44)Gajewski Jerzy s. Kazimierza ur. 30.10.1928

45)Ganko (Gańko) Henryk s. Józefa ur. 24.07.1915

46)Gańko Władysław s. Adama ur. 16.10.1917

47)Garwola Julian s. Jana ur. 12.04.1912

48)Ginko Bronisław s. Ignacego ur. 04.07.1922

49)Gnatowski Tadeusz s. Mariana ur. 02.06.1921

50)Gorzkiewicz Antoni s. Karola ur. 04.06.1925

51)  Gozdan Ryszard s. Kazimierza ur. 12.03.1918

52)Grabowski Stefan s. Pawła ur. 26.08.1898

53)Gręda Marian s. Wojciecha ur. 29.09.1926

54)Grzechnik (Kalinowska) Irena c. Władysława ur. 09.11.1920

55)Guziak Tadeusz s. Jana ur. 30.04.1950

56)Jakubczak Franciszek s. Stanisława ur. 05.04.1928

57)Jarosiewicz Kazimierz s. Pawła ur. 29.08.1920

58)Jarzyński Henryk s. Walentego ur. 09.09.1913

59)Jaworec Bolesław s. Aleksandra ur. 17.07.1924

60)Kaczmarczyk Stanisław s. Józefa ur. 05.01.1930

61)  Kalina Stefania c. Ludwika ur. 15.12.1914

62)Kanarkowa/Frączak Halina c. Aleksandra ur. 10.03.1925

63)Kalinowski Mikołaj s. Mikołaja ur. 15.10.1954

64)Kanigowski Stanisław s. Edwarda ur. 05.05.1925

65)Kądziela Stanisław s. Józefa ur. 07.08.1923

66)Kąkol Witold s. Rozalii ur. 26.02.1925

67)Kiergielewicz Wacław s. Antoniego ur. 29.01.1914

68)Kiryło Zbigniew s. Józefa ur. 03.01.1926

69)Końca Adam Czesław s. Henryka ur. 25.05.1924

70)Kopeć Józef s. Feliksa ur. 19.03.1918   

71)  Kosim Izydor s. Władysława ur. 04.04.1930

72)Krasa Jan s. Jana ur. 24.06.1928

73)Kucharek Józef s. Władysława ur. 08.02.1927

74)Kucharski Władysław s. Antoniego ur. 27.06.1926

75)Kuna Stanisław s. Antoniego ur. 15.10.1918

76)Kupa Józef s. Stanisława ur. 09.01.1913

77)Kursa Jan Marian s. Bogusława ur. 10.08.1949

78)Lewoszewski Kazimierz s. Pawła ur. 10.03.1910

79)Litwiński Roman s. Stanisława ur. 10.12.1948

80)Lorek Kazimierz s. Franciszka ur. 24.10.1929

81)  Ładno Władysław s. Kazimierza ur. 23.04.194

82)Łosiewicz Benedykt s. Jana ur. 02.03.1925

83)Majewski Stanisław s. Zygmunta ur. 20.11.1947

84)Makowski Eugeniusz s. Seweryna ur. 25.05.1925

85)Malanowski Ryszard s. Leona ur. 24.02.1926

86)Mańkowski Jan Michał s. Michała ur. 23.08.1949

87)Markiewicz Czesław s. Władysława ur. 15.11.1925

88)Marcinkowska (Bujanowska) Zofia c. Ludwika ur. 29.06.1934

89)Maszczyk Mieczysław s. Stanisława ur. 02.11.1923

90)Matlakowski Eugeniusz s. Bronisława ur. 14.01.1925

91)  Matusiak Maura c. Franciszka ur. 28.08.1928

92)Matusiak Zbigniew s. Franciszka ur. 16.09.1961

93)Matusik Jan s. Stanisława ur. 25.08.1921

94)Matusik Edward s. Stanisława ur. 06.12.1925

95)Matusz Bronisława c. Józefa ur. 19.01.1913

96)Matusz Leokadia c. Tomasza ur. 28.05.1915

97)Mazek Aleksander s. Ludwika ur. 14.09.1926

98)Mazur Marian s. Michała ur. 27.08.1925

99)Medek Feliks s. Grzegorza ur. 27.02.1897

100)       Meter Zygmunt s. Gustawa ur. 02.05.1907

101)       Metera Tadeusz s. Kazimierza ur. 17.10.1922

102)       Mędrzecki Aleksander s. Franciszka ur. 05.05.1914

103)       Mielcarz Stanisław s. Stanisława ur. 03.12.1920

104)       Michalski Tadeusz s. Aleksandra ur. 22.03.1925

105)       Mikulska Halina c. Konstantego ur. 05.03.1923

106)       Miller Adam s. Jana ur. 13.03.1916

107)       Misiak Eugenia c. Mateusza ur. 18.12.1916

108)        Mitura Franciszek s. Kazimierza ur. 09.02.1907

109)       Młynarz Marek s. Czesława ur. 26.04.1959

110)       Młynik (Socha/Socka) Apolonia c. Antoniego ur. 02.03.1927

111)      Mosingiewicz Bolesław s. Aleksandra ur. 15.11.1925

112)       Motel Ludwik s. Wojciecha ur, 14.08.1921f

113)       Mróz Maria c. Jana ur. 01.11.1923

114)       Mysłakowska Irena c. Jana ur. 04.07.1923

115)       Mysłakowski Jan s. Józefa ur. 22.01.1897

116)       Narejko Paulin s. Antoniego ur. 22.06.1901

117)       Nawrocki Sławomir Stanisław s. Stanisława ur. 25.01.1947

118)       Niski Ryszard s. Pawła ur. 15.02.1924

119)       Nogal Hieronim s. Piotra ur. 20.11.1927

120)       Nojszewski Bogusław Władysław ur. 20.10.1947

121)       Nowakowski Kazimierz s. Marii ur. 26.01.1928

122)       Nowakowski/Pierzyna Marian s. Franciszka ur. 27.10.1939

123)       Nurzyński Ryszard Andrzej s. Piotra ur. 31.07.1954

124)       Nurzyński Zdzisław s. Marka ur. 02.12.1928

125)       Nużyński Wacław s. Pawła ur. 13.07.1913

126)       Obłoza/Obłaza Maria c. Jacentego ur. 13.08.1911

127)       Ochal Mieczysław s. Piotra ur. 20.04.1931

128)       Ochnio Jan s. Jana ur. 28.04.1925

129)       Odziemczyk Czesław s. Piotra ur. 15.12.1918

130)       Oleksiak Leon s. Michała ur. 15.04.1904

131)       Olewiński Bogumił s. Konstantego ur. 30.10.1920

132)       Orlankowicz Stanisław s. Aleksandra ur. 03.01.1923

133)       Ostrowski Leopold s. Józefa ur. 15.11.1904

134)       Paczulski/Paczuski Tadeusz s. Mikołaja ur. 10.12.1953

135)       Pachniewicz Jan s. Mieczysław ur. 24.12.1926

136)       Parulski Henryk s. Franciszka ur. 26.01.1926

137)       Paszkowski Kazimierz s. Juliana ur. 24.11.1924

138)       Pawul Gerard s. Łukasza ur. 04.09.1927

139)       Pazdyga Marian s. Władysława ur. 01.03.1913

140)       Peplak Janina c. Jana ur. 11.05.1916

141)       Pisarek Józef s. Stanisława ur. 20.04.1919

142)       Piszczatowski Bolesław s. Jana ur. 25.07.1909

143)       Piwek Ignacy s. Jana ur. 31.07.1927

144)       Poryszewski Edward s. Marcina ur. 14.01.1913

145)       Postek Bogusław s. Józefa ur. 27.07.1919

146)       Poślada Stanisław s. Ludwika ur. 10.04.1926

147)       Potrapeluk Władysław s. Ignacego ur. 06.04.1905

148)       Ptasik Andrzej s. Antoniego ur. 30.11.1921

149)       Reduch Marian s. Jana ur. 20.02.1918

150)       Rejniak Julian s. Józefa ur. 06.01.1897

151)       Rejniak Tadeusz s. Wacława ur. 05.07.1922

152)       Romaniec Stefan s. Pawła ur. 09.01.1924

153)       Ronda Jan s. Stanisława ur. 09.07.1912

154)       Rosiak Roman s. Stanisława ur. 08.06.1925

155)       Rowicki Franciszek s. Jana ur. 30.06.1923

156)       Różański Bronisław s. Mikołaja ur. 23.12.1890

157)       Różański Szmal s. Berka ur. 15.10.1923

158)       Rusa Henryk s. Franciszka ur. 09.03.1923

159)       Ruta Jan s. Andrzeja ur. 04.07.1927

160)       Rymuszka Roman Marian s. Henryka ur. 01.01.1954

161)       Rypiński Jan s. Władysława ur. 04.09.1921

162)       Sakowski Mieczysław s. Jana ur. 08.10.1921

163)       Sałaj Edward s. Piotra ur.21.06.1927

164)       Santorek Stefan s. Michała ur. 17.05.1910

165)       Sągol Czesław s. Jana ur. 05.07.1914

166)       Seń/Sen Józef s. Antoniego ur. 16.03.1907

167)       Serwa Edward s. Stanisława ur. 12.10.1935

168)       Serżysko/Serzysko Stanisław s. Jana ur. 21.12.1905

169)       Sisik Włodzimierz s. Norberta ur. 19.02.1949

170)       Skarżyński/Skarzyński Walenty s. Aleksandra ur. 18.02.1928

171)       Skłodowska Jolanta c. Tadeusza ur. 16.06.1957

172)       Skólski Władysław s. Piotra ur. 02.10.1918

173)       Sławecki Mieczysław s. Czesława ur. 10.10.1920

174)       Sobkowicz Henryk s. Antoniego ur. 06.04.1925

175)       Staniec Jan s. Stanisława ur. 24.06.1923

176)       Stelmaski Kazimierz s. Henryka ur. 14.01.1925

177)       Stępniewski Józef s. Stanisława ur. 01.02.1925

178)       Strąk Ludwik s. Władysława ur. 23.08.1913

179)       Stromecki Józef s. Ignacego ur. 07.11.1927

180)       Suchecki Stanisław s. Jana ur. 10.12.1929

181)       Szczytyńska Helena c. Feliksa ur. 01.04.1915

182)       Szeszko Grzegorz s. Jana ur. 24.03.1924

183)       Szuba Felicja c. Antoniego ur. 26.08.1925

184)       Szymczak Edward s. Konstantego ur. 25.12.1920

185)       Ślebzak Wacław s. Antoniego ur. 23.04.1912

186)       Świderski Bolesław s. Władysława ur. 22.10.1927

187)       Trębicki Józef s. Antoniego ur. 03.12.1903

188)       Tymosiak Stanisław s. Aleksandra ur. 01.04.1919

189)       Wałachowski Jan s. Piotra ur. 30.11.1921

190)       Waszkiewicz Edmund s. Jana ur. 19.06.1898

191)       Wiącek Józef s. Józefa ur. 06.07.1903

192)       Więckowski Kazimierz s. Józefa ur. 21.04.1925

193)       Witan Henryk s. Ignacego ur. 08.10.1926

194)       Wojtczak Władysław s. Stanisława ur. 13.10.1915

195)       Zalech Eugeniusz s. Piotra ur. 05.05.1929

196)       Zbrożek Antoni s. Jana ur. 25.09.1899

197)       Zdzieborski Jan s. Michała ur. 28.01.1925

198)       Zdziechowski/Żdziechowski Tadeusz s. Jana ur. 15.01.1931

199)       Zieliński Hipolit s. Józefa ur. 13.08.1921

200)      Zieliński Józef s. Jana ur. 13.02.1915

201)       Zieliński Michał s. Jana ur. 13.02.1924

202)      Zieliński Tadeusz s. Stanisława ur. 28.01.1921

203)      Ziemiński/Zimiński Stanisław s. Bronisława ur. 01.07.1926

204)      Zomer Teofil s. Antoniego ur. 19.12.1919

205)      Zubicka/Łyszkiewicz (Fiuk) Tamara Joanna c. Andrzeja ur. 20.08.1954

206)      Zycha Adam s. Józefa ur. 15.04.1911

207)      Żuber/Zuber Czesław s. Piotra ur. 30.01.1907

Żylak/Żyłak Wacław s. Piotra ur. 18.10.1913

Dodaj komentarz