3. część listy funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa

By | Styczeń 24, 2014

KOMUNIKAT

Na stronie Fundacji Gazety Podlaskiej (www.fundacjagp.pl) publikujemy listę funkcjonariuszy i pracowników organów bezpieczeństwa PRL działających w latach 1944 – 1990 na terenie byłego województwa siedleckiego. Jest to kolejna część listy, której odsłony będą publikowane sukcesywnie w miarę kompletacji i opracowania materiałów archiwalnych. Dokumenty dotyczące osób ujętych na liście znajdują się w zasobach archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej.

Sygnatariusze niniejszego komunikatu zwracają się z prośbą o przesyłanie na adres: bezpieka-siedlce@wp.plnazwisk oraz wszelkich informacji dotyczących osób spełniających kryteria publikowanej listy, wraz z danymi umożliwiającymi zidentyfikowanie danej osoby, zapewniając równocześni pełną anonimowość nadawcom. Wszelkie informacje przekazane na podany powyżej adres zostaną przed publikacją zweryfikowane w Instytucie Pamięci Narodowej.

1) Mirosław Andrzejewski

2) Zygmunt Goławski (junior)

3) Zygmunt Goławski (senior)

4) Jerzy Maciej Kublikowski

5) Mieczysław Łaba

6) Tomasz Olko

7) Bogusław Olszewski

 

 

 

8) Maciej Wąż

Lista – cz. III

 

1)     Antoniak Alfred s. Aleksandra ur. 03.02.1922

 

2)    Apanasiewicz Antoni s. Piotra ur. 03.03.1916

 

3)    Amacki Edward s. Władysława ur. 25.02.1927

 

4)    Bakuła Tadeusz s. Antoniego ur. 02.02.1927

 

5)    Bałuk Władysław s. Onufrego ur. 05.09.1925

 

6)    Bańczak Krystyna c. Juliana ur. 19.01.1925

 

7)    Bantlewicz Jan s. Józefa ur. 17.03.1900

 

8)    Bereza Zygmunt s. Jana ur. 17.07.1904

 

9)    Białek Henryk s. Stanisława ur. 09.06.1922

 

10)  Białkowski Stanisław s. Piotra ur. 30.06.1928

 

11)   Bieniek Władysław s. Jana ur. 18.12.1924

 

12)  Biernat Sylwester s. Jana ur. 05.06.1921

 

13)  Borkowski Hieronim s. Teofila ur. 29.10.1921

 

14)  Borkowski Kazimierz s. Franciszka ur. 23.08.1929

 

15)  Brudnicka (Roguska) Anna c. Jana ur. 27.06.1913

 

16)  Burchard Jerzy s. Stefana ur. 02.02.1926

 

17)  Bytniewski Andrzej s. Kazimierza ur. 03.06.1954

 

18)  Cap Kazimierz s. Jana ur. 20.12.1922

 

19)  Celej Anna c. Józefa ur. 06.04.1906

 

20)Cengelęga roman s. Konstantego ur. 31.08.1928

 

21)  Certa Henryk s. Jana ur. 06.02.1924

 

22)Certa (Korona) Joanna c. Kazimierza ur. 18.01.1930

 

23)Cesarz Zenon s. Aleksandra ur. 21.03.1943

 

24)Chętkowski Mieczysław s. Antoniego ur. 02.10.1930

 

25)Chmurzyński Waldemar s. Antoniego ur. 12.11.1939

 

26)Ciuba Aleksander s. Józefa ur. 10.12.1917

 

27)Czarnocki Zenon s. Pawła ur. 01.01.1927

 

28)Czyżewski Kazimierz s. Cypriana ur. 18.03.1906

 

29)Danielewski Stanisław s. Aleksandra ur. 08.05.1911

 

30)Daniluk Tadeusz s. Szymona ur. 10.01.1935

 

31)  Dubliński Aleksander s. Wacława ur. 05.05.1926

 

32)Duczek Mieczysław s. Jana ur. 23.07.1921

 

33)Dudziński Piotr s. Jana ur. 29.01.1927

 

34)Einberg Tadeusz s. Stanisława ur. 11.04.1926

 

35)Eski Tadeusz s. Jana ur. 01.01.1926

 

36)Fijałkowskii Jan s. Michała ur. 08.05.1909

 

37)Filipek (Pniewska) Irena c. Jana ur. 11.11.1935

 

38)Filipiak Jerzy Wojciech s. Józefa ur. 17.04.1938

 

39)Florczak Józef s. Jana ur. 27.05.1899

 

40)Florczuk Jan s. Teofila ur. 14.01.1914

 

41)  Furman Mordko s. Dawida ur. 19.10.1904

 

42)Gadzaliński Tadeusz s. Pawła ur. 17.05.1922

 

43)Gałach Jan s. Zygmunta ur. 18.01.1929

 

44)Gaładyk Ludwik s. Franciszka ur. 19.05.1910

 

45)Garbarz Szymon s. Hersza ur. 17.07.1920

 

46)Gargol (Kowalczyk) Barbara c. Leopolda ur. 29.04.1954

 

47)Głowacki Władysław s. Bolesława ur. 15.12.1925

 

48)Gniado Zofia c. Andrzeja ur. 10.12.1931

 

49)Golcew Wiesław s. Stanisława ur. 29.01.1943

 

50)Gonta Henryk s. Franciszka ur. 05.04.1924

 

51)  Gorczyca Stefan s. Franciszka ur. 15.11.1922

 

52)Górski Leon s. Jana ur. 27.06.1930

 

53)Górski Lucjan s. Tomasza ur. 26.09.1926

 

54)Grelik Henryk s. Wacława ur. 25.03.1930

 

55)Grelik Jerzy s. Stanisława ur. 20.05.1925

 

56)Gromek Franciszek s. Bronisława ur. 01.02.1926

 

57)Gryz Józef s. Stanisława ur. 28.02.1921

 

58)Hajduk Bolesław s. Marcina ur. 20.05.1925

 

59)Hybisz Mieczysław s. Ignacego ur. 03.09.1926

 

60)Iwanek Marian s. Jana ur. 28.11.1926

 

61)  Iwański Franciszek s. Władysława ur. 13.04.1920

 

62)Iwański Jan s. Władysława ur. 20.10.1918

 

63)Iwański Stanisław s. Aleksandra ur. 18.05.1927

 

64)Jabłoński Jakub s. Jana ur. 25.07.1925

 

65)Jabłoński Kazimierz s. Jana ur. 04.04.1911

 

66)Janiak Adam s. Szczepana ur. 07.04.1926

 

67)Janiak Józef s. Stanisława ur. 23.11.1923

 

68)Jaroń Władysław s. Stanisława ur. 03.12.1920

 

69)Jarosz Stefan s. Stanisława ur. 05.05.1921

 

70)Jeronim Andrzej s. Zygmunta ur. 26.01.1947

 

71)  Jusza Mikołaj s. Aleksandra ur. 11.11.1925

 

72)Kaczmarek Stanisław s. Władysława ur. 28.10.1926

 

73)Kaczmarek Władysław s. Władysława ur. 22.09.1929

 

74)Kalisz Sławomir s. Bolesława ur. 09.12.l1939

 

75)Kałowski Władysław s. Marcina ur. 22.12.1909

 

76)Kazana Stanisław s. Piotra ur. 06.10.1920

 

77)Kazimierczak Stanisław s. Piotra ur. 10.01.1930

 

78)Kazimierski Kazimierz s. Seweryna ur. 30.08.1923

 

79)Kępa Władysław s. Józefa ur. 09.07.1922

 

80)Kępka Stanisław s. Stanisława ur. 09.07.1922]

 

81)  Kmit Józef s. Józefa ur. 20.11.1915

 

82)Kocyk Stefan s. Władysława ur. 12.05.1923

 

83)Kosiński Jerzy s. Stanisława ur. 18.04.1937

 

84)Kostrzewa Eugeniusz s. Józefa ur. 01.04.1928

 

85)Kot Adolf s. Antoniego ur. 28.09.1929

 

86)Kowalewski Antoni s. Franciszka ur. 05.07.1914

 

87)Kowalewski Ryszard s. Antoniego ur. 09.04.1930

 

88)Kowalski Józef s. Andrzeja ur. 13.09.1915

 

89)Kowalski Stefan s. Andrzeja ur. 18.04.1918

 

90)Kowalski Tadeusz s. Stanisława ur. 18.01.1926

 

91)  Krasucki Franciszek s. Antoniego ur. 17.11.1912

 

92)Krasucki Stanisław s. Władysława ur. 07.10.1925

 

93)Krzyżak Paulin s. Józefa ur. 31.08.1925

 

94)Ksieniewicz Jacek s. Stanisława ur. 18.08.1958

 

95)Kubalski Tadeusz s. Mariana ur. 14.12.1955

 

96)Kuminowski Wacław s. Feliksa ur. 09.02.1927

 

97)Kurek Michał s. Piotra ur. 26.01.1916

 

98)Kuś Jan Józef s. Łukasza ur. 03.07.1901

 

99)Kwiatkowski Witold s. Władysława ur. 28.05.1948

 

100)               Legęcki Marceli s. Antoniego ur. 20.09.1900

 

101)               Lipski Stefan s. Rafała ur. 28.10.1920

 

102)               Łach Krzysztof Tadeusz  s. Kazimierza ur. 03.03.1956

 

103)               Łyp Jan s. Adama ur. 16.06.1947

 

104)               Mames Stanisław s. Stanisława ur. 08.11.1919

 

105)               Matczuk Jan s. Teodora ur. 13.01.1908  

 

106)               Michalak Józef s. Aleksandra ur. 18.01.1925

 

107)               Michna Józef d. Józefa ur. 29.04.1920

 

108)               Niemicki Adam s. Jana ur. 11.12.1928

 

109)               Mijal Henryk s. Feliksa ur. 10.12.1940

 

110)               Miszczuk Kazimierz s. Zofii ur. 07.01.1926

 

111)            Misztal Stanisław s. Jana ur. 06.08.1923

 

112)               Młynarczyk Henryk s. Jana ur. 28.07.1931

 

113)               Mojsiuk Waldemar s. Michała ur. 20.11.1934

 

114)               Niedziółka Stefan s. Jana ur. 12.01.1908

 

115)               Nowak Franciszek s. Stanisława ur. 14.01.1925

 

116)               Nowak Zdzisław s. Jana ur. 07.03.1952

 

117)               Obrocki Zdzisław Mieczysław s. Zdzisława ur. 11.03.1937

 

118)               Olejnik Adam s. Zygmunta ur. 09.05.1903

 

119)               Olszewski Czesław s. Stanisława ur. 15.05.1915

 

120)               Olszewski Tadeusz s. Stanisława ur. 22.11.1913

 

121)               Ołdak Feliks s. Jana ur. 30.12.1925

 

122)               Ołdak Piotr s. Jana ur. 26.02.1919

 

123)               Pajurek Józef s. Ignacego ur. 16.01.1927

 

124)               Parol Jan s. Feliksa ur. 08.01.1928

 

125)               Parol Zygmunt s. Władysława ur. 15.11.1923

 

126)               Pawlec Zygmunt s. Pawła ur. 28.08.1928

 

127)               Paździoch Tadeusz s. Józefa ur. 25.06.1927

 

128)               Penno Helena c. Ferdynanda ur. 26.10.1925

 

129)               Perelman Rafał s. Moszka ur. 26.05.1922

 

130)               Piątkowski Zygmunt s. Stanisława ur. 13.12.1925

 

131)               Pilawa Władysław s. Ignacego ur. 26.03.1917

 

132)               Piotrowski Jerzy s. Józefa ur. 15.09.1924

 

133)               Piotrowski Józef s. Bolesława ur. 24.05.1928

 

134)               Piotrowski Józef s. Wincentego ur. 30.06.1920

 

135)               Płaskota Antoni s. Pawła ur. 03.06.1905

 

136)               Pogorzelski Zenon Aleksander s. Józefa ur. 27.03.1949

 

137)               Pokorski Mieczysław s. Feliksa ur. 14.07.1918

 

138)               Pospieszny Marian s. Stefana ur. 08.12.1922

 

139)               Poślada Stanisław s. Ludwika ur. 10.04.1926

 

140)               Propokowicz Stanisław s. Aleksandra ur. 19.10.1923

 

141)               Przeździak Zdzisław s. Aleksandra ur. 17.07.1925

 

142)               Prościński Lucjan s. Antoniego ur.27.03.1923

 

143)               Pucha Edward s. Jana ur. 07.05.1929

 

144)               Puzio Stanisław s. Kazimierza ur. 14.01.1939

 

145)               Raguszewski Franciszek s. Karola ur. 01.12.1910

 

146)               Rutkowska Grażyna c. Stanisława ur. 06.08.1926

 

147)               Rutkowski Zygmunt s. Stanisława ur. 02.11.1919

 

148)               Ryczkowski Piotr s. Pawła ur. 11.02.1900

 

149)               Sado Jan s. Piotra ur. 28.12.1905

 

150)               Sałach Czesława c. Hilarego ur. 01.01.1922

 

151)               Sarzyński Józef s. Wiktorii ur. 01.02.1897

 

152)               Sikora Władysław s. Jana ur. 06.01.1915

 

153)               Skorupski Tomasz s. Bonifacego ur. 07.03.1914

 

154)               Skórka Jan s. Jana ur. 19.02.1919

 

155)               Skórka Witold s. Jana ur. 14.01.1926

 

156)               Sławek Stefan s. Józefa ur. 20.08.1908

 

157)               Słoński Zdzisław s. Dionizego ur. 17.02.1921

 

158)               Smoczyńska Jadwiga c. Mariana ur. 26.05.1924

 

159)               Soczewka Edmund s. Andrzeja ur. 13.06.1925

 

160)               Spodar Witold s. Stefana ur. 26.01.1926

 

161)               Starowiejski Tadeusz s. Stanisława ur. 04.04.1907

 

162)               Stefaniuk Wacław s. Romana ur. 15.07.1920

 

163)               Straszyńska Janina c. Mieczysława ur. 06.05.1925

 

164)               Sykut Zenon s. Władysława ur. 16.06.1928

 

165)               Szadura Mieczysław s. Jana ur. 26.02.1924

 

166)               Szaruga Stanisław s. Jana ur. 29.11.1921

 

167)               Szczypek Jan s. Jana ur. 23.12.1924

 

168)               Szopa Stanisław s. Piotra ur. 25.03.1925

 

169)               Szuderski Tadeusz s. Eugeniusza ur. 12.08.1926

 

170)               Szulejewski Bolesław s. Franciszka ur. 01.05.1922

 

171)               Szulejewski Kazimierz s. Ludwika ur. 22.10.1910

 

172)               Szulejewski Ludwik s. Jana ur. 15.08.1889

 

173)               Śledź Józef s. Stanisława ur. 18.02.1929

 

174)               Śliwiński Jan s. Tadeusza ur. 15.08.1926

 

175)               Świerczewski Zygmunt s. Stanisława ur. 20.09.1926

 

176)               Tarczoń Jan Bogdan s. Jana ur. 19.09.1950

 

177)               Tokarski Władysław s. Michała ur. 11.06.1926

 

178)               Tomczuk Stefan s. Józefa ur. 04.03.1918       

 

179)               Trochim Andrzej s. Aleksandra ur. 07.12.1918

 

180)               Wagner Bogdan s. Edwarda ur. 25.3.1929

 

181)               Wagner Eugeniusz s. Edwarda ur. 15.12.1925

 

182)               Wargacki Edward s. Stanisława ur. 03.12.1931

 

183)               Wierzbicka Alicja c. Bronisława ur. 28.09.1928

 

184)               Wierzbicki Jan Władysław s. Wacława ur. 13.08.1925

 

185)               Wilczyński Stefan s. Feliksa ur. 09.05.1919

 

186)               Wiśniewski Stefan s. Władysława ur. 08.06.1925

 

187)               Włoch Stanisław s. Tomasza ur. 05.02.1923

 

188)               Wojdyga Władysław s. Józefa ur. 30.07.1921

 

189)               Wojewódzki Mieczysław s. Karola ur. 02.08.1948

 

190)               Wojtas Hipolit s. Andrzeja ur. 13.08.1921

 

191)               Wolf Zygmunt s. Franciszka ur. 26.01.1921

 

192)               Wrzesiński Stanisław s. Stanisława ur. 04.04.1928

 

193)               Wysocki Bolesław s. Aleksandra ur. 12.04.1918

 

194)               Zaborowski Adam s. Michała ur. 16.03.1922

 

195)               Zan Stanisław s. Andrzeja ur. 07.05.1927

 

196)               Zaorski Eugeniusz s. Ignacego ur. 26.08.1925

 

197)               Zaperty (Zaparty) Kazimierz s. Józefa ur. 16.11.1924

 

198)               Zatyka Henryk s. Stanisława ur. 09.12.1914

 

199)               Zdunek Mieczysław s. Jana ur. 29.01.1914

 

200)              Zembek Czesława c; Józefa ur. 06.01.1913

 

201)               Zielecki Tadeusz s. Piotra ur. 26.11.1024

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz